TR

Çevir:

Dalyan Club'ta Atölye çalışması yaptık

image231

Teniste Zihin Oyunları Atölyesinde neler yaptık?

Dalyan Club Jasmine salonunda güzel bir atmosferde saat 09:30 da keyifli bir tanışma aktivitesi ile programımıza başladık. Performans tenisi sporcularının ve velilerinin yer aldığı atölyemizde, içsel rakibiniz ile nasıl mücadele edebileceğimizi anladık. Benlik 1 ve Benlik 2 yi yönetmeyi gördük. Başarıya odaklanmak için hayalden uygulamaya geçişi grup çalışması ile deneyimledik. Nefesimizi doğru kullanarak gücümüzü ve yaşam kalitemizi arttırmayı öğrendik. Özgüven, iletişim ve performans üzerine yaptğımız çalışmalar ile kendimizi tekrar keşfettik. Günün sonunda farkındalığı yüksek sporcular olarak deneyimleyerek kazandıklarımızı yanımızda götürdük. 

Atölye sonrası katılımcı görüşleri

Performans oyuncusu velisi görüşü : Ben bu kadar etkili olacağını tahmin etmemiştim. Büyüklerle olmakta güvenini olumlu etkilemiş, öğrendiklerini de bizle tek tek paylaştı soruları ve nefes tekniklerini bizim üzerimizde denedi. Çocuğumun kendi gücünü keşfetmesinin kapılarını açtınız.  


Katılımcı görüşü : Yaşattığınız deneyimde ilk önce bizden hayal kurmamızı ikinci etapta hayalimizi gerçekleştirmekte ki yolları düşünmemizi söylemiştiniz. Düşündüğümüzde hayal kurmanın ne kadar kolay bir şey olduğunu ve ayrıntıya girdiğimizde işlerin ne kadar çıkılamaz bir hal aldığını öğrendim, ama adım atana kadar. Belki de yaşamış olduğum bu kısa deneyim denk geldi ya da cesaret verdi bunu bilemiyorum ama sizin yanınızdan ayrıldıktan sonra  adım atmam gerektiğini biliyordum. O adımı attım ve hayalimin ilk basamağını kısmende olsa gerçekleştirdim. Size çok ama çok teşekkür ederim.Umarım başka çalışmalarda sizinle tekrar buluşma fırsatı bulabilirim.İnsanların sizin gibi insanlara ihtiyacı var.

Yaklaşan etkinliklerimiz

23 Haziran cumartesi günü 09:30 ile 12:30 saatleri arasında birinci grup ve 13:30 ile 16:30 arasında ikinci grup halinde, Teniste Zihin Oyunları Uygulama Atölyesi programını gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Atölyenin ilk 2 saati teorik uygulamalar son 1 saati ise tenis kortunda pratik uygulamalardan oluşacaktır. Her grup başına kabul edilebilecek katılımcı sayısı maksimum 16 kişi olup her bir atölye en az 12 kişi ile yapılacaktır.