TR

Çevir:

Program Kapsamı

Programın amacı nedir?

image357

 Program, bireylerin ve takımların gelişimine pozitif katkıda bulunmak amacıyla uluslararası koçluk değerlerine uygun olarak özel tasarlanmıştır. Programa katılanlar, kişisel kontrollerinin yükseltilmesi, iletişim  becerilerinin arttırılması ve başarıya odaklanmak konularında deneyim kazanacaklardır. 

Program kimler içindir?

image358

Program, tenis sporcuları, aileleri, antrenörler ve spor yöneticileri içindir. 

Teniste içsel kontrol nasıl sağlanabilir? Zor durumlar ile başa çıkabilmeyi nasıl sağlıyorsunuz? Duygularınızı nasıl kontrol edebilirsiniz? sorularını merak edenler içindir. 

Program nasıl olacak?

image359

Program bilgi paylaşımı, atölye ve grup koçluğu olarak uygulanacaktır. Interaktif çalışmalar ile eğlenerek öğrenim sağlanması amaçlanmıştır. Başarıya Odaklanmak konulu Atölye çalışması, Performans için Nefes Farkındalığı Uygulaması, Özgüven üzerine Grup Koçluğu çalışmaları yapacağız.

ICF Koçluğu nasıl tanımlıyor?

image360

ICF (Uluslararası Koçluk Federasyonu) profesyonel koçluğu, insanların hayatlarında, kariyerlerinde veya içerisinde oldukları sivil toplum kuruluşları yada organizasyonların olağanüstü sonuçlar üretmelerine yardımcı olan sürekli profesyonel bir ilişki olarak tanımlamaktadır.

Profesyonel Koç kimdir?

image361

Profesyonel koç, en az 136 saatlik, ICF akredite bir eğitim programından geçmiş, o programın tüm gereklerini tamamlamış, en az 100 saat profesyonel pratik deneyimi olan ve bununla birlikte, sürekli eğitimlerle kendini geliştiren, koçluk prensiplerini yaşam prensipleri haline getirmiş kişidir.

NLP nedir?

image362

NLP “Neuro Linguistic Programing”,  İnsanın kendi sisteminin işleyişinin nasıl olduğunu beyin yapısı ve beyindeki tüm algı sistemlerinden hareketle fark etmesini sağlayan, bu sistemi bundan böyle, farkındalıkla nasıl kullanabileceğini ve geçmişten bugüne kendinde değiştirmek ve dönüştürmek istediği şeyleri nasıl dönüştüreceğini araştıran ve aydınlatan bir bilim ve sanattır.